poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Javiera Mena - Luz de Piedra de LunaO Javierze Menie pisaliśmy wielokrotnie na Louder Than Bombs i wychwalaliśmy ją, m.in. w związku z występami na barcelońskim festiwalu Primavera Sound. Z samego centrum Barcelony pochodzi też nasze wspólne zdjęcie (artystka nalegała, nie mogliśmy odmówić!) - zrobione tuż po jej koncercie na placu katedralnym.

Swoją siedzibę w Barcelonie ma grupa Canada - znana czytelnikom ORX jako wydawca znakomitego albumu zespołu Pegasvs i odpowiedzialna za nowy, barceloński teledysk chilijskiej diwy electro-popu.

Klip do Luz de Piedra de Luna (utworu z płyty "Mena" z 2010 roku) to najlepsze jak dotąd wideo artystki, która do tej pory nie miała szczęścia do wizualiów ilustrujących jej kolejne single. Epileptyczne mignięcia, retro-prześwity (jak ze starych Bondów) i filmowe ścinki (Powiększenie!) oraz zawieszony w przestrzeni taniec atakują tu wzrok współgrając jednocześnie z dyskotekowo zabarwionym aranżem piosenki. Najlepszym momentem teledysku jest jednak ostatnie wejście refrenu, kiedy (spoiler!) spodziewamy się kolejnych migawek, jednak w nagrodę za wszystkie ciosy w błędnik otrzymujemy czysty, zzoomowany wokal Javiery i urzekające ujęcie - podobne do tego, o którym pisaliśmy niedawno przy okazji opisu klipu do "Efecto" (Aldo Benítez + Javiera Mena).

Muzycznie i wzrokowo repeatuje się samo.